Öğrenciler müzik eşliğinde egzersizle dersbaşı yapıyor

Öğrenciler müzik eşliğinde egzersizle dersbaşı yapıyor

Kayseri'de bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni Şule Yüksel, okul bahçesinde topladığı öğrencileri, müzik eşliğinde egzersiz yaptırdıktan sonra sınıflarına alıyor.

ABONE OL
22 Şubat 2024 14:42
Öğrenciler müzik eşliğinde egzersizle dersbaşı yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osman Zeki Yücesan İlköğretim 24 yıllık deneyime sahip öğretmen olan Yüksel, sabahları okul bahçesinde toplanan öğrencilerin güne enerjik ve derse motive başlamaları için müzik eşliğinde jimnastik etkinlikleri düzenliyor.

AA, muhabire, öğrencilerin dersteki dikkat, ilgi ve konsantrasyonunu artırmak için sabahları bu etkinliği yaptıklarını belirterek, öğrencilerin daha sağlıklı yaşamanın yollarını öğrenmelerine yardımcı olan kültürel ve fiziksel bir aktivite olduğunu söyledi.

Yüksel bu etkinliği hafta içi dersten önce yaptığını belirterek, “Hava soğuksa ikinci dersten önce veya öğle tatilinde de organize edebiliriz. Öğretmen bir arkadaşımla her gün birkaç saatliğine yapıyoruz. .” “Normalde kültürel ve fiziksel hareketleri müziksiz yapsak bu kadar önemli olmazdı. Çocukların motivasyonunu artırmak için aktivitelerimize müzik de katıyoruz.”

Yüksel, çocukların çalışmalara keyifle katıldığını vurgulayarak, “Büyük bir keyif ve heyecanla katılıyorlar. Ayrıca derslere olan ilgileri ve motivasyonları da artıyor. Elbette fiziksel bir aktivite olduğu için vücut sağlığının iyileştirilmesinde ve korunmasında iyi bir sonuç elde edildiğini göreceksiniz. Çocuklar okula keyifle ve sevinçle geliyorlar. Böyle eğlenceli bir aktivite okulu daha ilgi çekici hale getirir. Bu aynı zamanda eğitimin kalitesini de artırıyor” dedi.

4. sınıf öğrencisi Alptuğ Soylu ise daha enerjik olmak ve dersleri daha iyi anlamak için her sabah okul bahçesinde antrenman yaptıklarını söyledi. Alptuğ bu aktiviteyi çok beğendiğini söyledi.

“ Aktivite sayesinde bilmediğim dersleri daha iyi öğreniyorum. Kendimi daha enerjik hissediyorum. “Benim için çok faydalı oldu.” Öğrenci Gupse Örnek, “Egzersiz yaptık. Daha enerjik ve estetik olmamızı sağlıyor. Hareketleri yaparken kendimi çok mutlu hissediyorum” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.