YÖK ve MEB’den YKS adaylarına ve okullara uyarı

YÖK ve MEB’den YKS adaylarına ve okullara uyarı

2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavının (2024-YKS), 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak sınava ilişkin temel ilkeleri düzenleyen 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu Yükseköğretim Genel Kurulunca onaylanmış ve ÖSYM'nin internet adresinde yayımlanmıştır.

ABONE OL
22 Şubat 2024 14:56
YÖK ve MEB’den YKS adaylarına ve okullara uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2024-YKS’ye başvuran adayların, YKS değerlendirme ve yerleştirmede kullanmak istedikleri eğitim bilgilerini kontrol edip onaylamaları için 24-28 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında ÖSYM Aday Etkinlik Sistemi’ne katılmaları, eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata bulunan adayların ise kontrol etmeleri gerekmektedir.Yanlış bilgilerin MEB-e-Okul sisteminde belirtilen tarihler içerisinde düzeltilmesi gerekmektedir. Bu nedenle 11 Temmuz 2024 tarihinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kapanış töreni bilgileri ortaöğretim kurumları için MEB e-Okul Sistemi tarafından elektronik ortamda alınarak ÖSYM Aday etkinlik sistemine iletilecektir. Adaylar bu bilgileri okullarının yanı sıra ÖSYM Aday etkinlik sisteminden de alabilecekler. 23.07.2024 tarihinde kontrol ederek 23.07.2024 saat 16.00’ya kadar MEB okul sisteminde gerekli düzeltmeleri yapılmalıdır. 2024 Ortaokul (YKS) Sınav Kılavuzunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. Bunlara ek olarak; 1- Adayların ayrı ayrı veya doğrudan Lise Ölçme, Seçme ve Kurulum Merkezine yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri işleme alınmayacaktır. işlemler Temmuz-Ağustos aylarında aşağıdaki şekilde yapılır. Süreç içerisinde ilgili verilerde herhangi bir düzeltme/değişiklik yapılamaz. Bu nedenle başvuranların eğitim bilgilerinin ve okul öğretmenlerinin bilgilerinin belirli günlerde MEB e-Okul sisteminde olması sağlanmalı, yukarıda belirtilen görev ve olayların e-Okul sisteminde işlenmesi gerekmektedir. . Son başvuru tarihi içerisinde ve herhangi bir öğrenci şikayeti ve hukuki sorun bulunmadığından ilçe/ilçe eyalet çapındaki eğitim müdürlükleri ve eğitim kurumu gerekli tedbirleri almalı ve bölümün son teslim tarihine uymalıdır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.