Erdoğan’dan Enflasyon Yorumu

Erdoğan’dan Enflasyon Yorumu

ABONE OL
4 Mart 2024 12:37
Erdoğan’dan Enflasyon Yorumu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçime sayılı günler kala mitinglerine ve programlarına hız kesmeden devam ediyor. Başkan Erdoğan’ın bugünkü durağı Muğla idi. Muğlalı vatandaşlarla buluşan Başkan Erdoğan  enflasyona dikkat çekti.

Erdoğan’ın konuşmaları şu şekilde:

”Türkiye’yi büyütme stratejimizi kararlı şekilde uyguluyoruz. Şubat ayında ihracatımız yüzde 13,6 artarak 21 milyar doları aştı. Büyüme tarafında da olumlu tablo devam ediyor. Yüzde 4,5 oranında büyüme ile Avrupa ülkeleri arasında yerimizi aldık. Piyasa gerçeklerinden kopuk bir şekilde fahiş fiyat arttırarak insanımızın lokmasına göz dikenlerle mücadelemiz sürecektir.

”Olumlu Etkilerini Hissetmeye Başlayacağız”

Fiyat istikrarı ve anti enflasyonist yaklaşımdan taviz vermeden büyüme odaklı ekonomi programımız doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz, atacağız. Yıl sonuna doğru uyguladığımız politikaların olumlu etkilerini hissetmeye başlayacağız. Enflasyon hususunda vatandaşlarımızın karşılaştığı sıkıntıların farkındayız. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz.

”Halil İbrahim Sofrası Kuranların..”

Bir taraftan 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük felaketin izlerini silerken şehirlerimizi daha dayanıklı hale getirmemiz önemlidir. Ülkemizin afetlere karşı hazırlıklarını süratle tamamlamak istiyoruz. Ülkemizi bir an önce depreme hazırlayalım derken yerel yönetimler aksi istikamette çaba gösterirse kaybeden şehirlerimiz ve vatandaşlarımız olur. Halil İbrahim sofrası kuranların, hayal satanların ne hale düştüklerini görüyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.