İmamoğlu’ndan Zehir Zemberek Açıklamalar

İmamoğlu’ndan Zehir Zemberek Açıklamalar

ABONE OL
4 Mart 2024 20:09
İmamoğlu’ndan Zehir Zemberek Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup gazeteciyle İstanbul’da, Artİstanbul Feshane’de buluştu. İmamoğlu; Kemal Kılıçdaroğlu’yla ve Meral Akşener’le arasındaki ilişkiden söz etti.

‘Bana Ters”

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun sahada istenmesi kadar doğal bir şey olamaz. Partimizin önceki dönem genel başkanıdır. Sahada olmasını ben de isterim. Sahada onu görenin sandığa gitmeyeceğini söylemek doğru olmaz. Bana ters. Çok net söyleyeyim: Parti içi sıkıntılar, kişisel diyaloglar ya da kişisel meseleler üzerinden bugüne kadar hiçbir yerde basına konuşmadım. Konuşmayacağım da. Lütfen yanlış anlamayın. Hem önceki dönem hem mevcut genel başkanımızı ilgilendiren diyalog, duygu gibi soruların hiçbirine cevap vermeyeceğim. Elbette ki siyasal süreçlerde kırgınlıklar, üzgün haller olabilir. İnsanların farklı bakışları da olabilir. Ama meseleler zamanla çözülür.”

 

 

”Bunu Bugünden Konuşmanın Çok Anlamlı Olmadığını Düşünüyorum”

“Parti içinde başarısız olup, yenilip başka bir siyasi parti kuracağım iddiasını dile getiren birisi olmadığını umut ederim. Ama bunu söyleyen kişi belki de kendi ruh halini tarif ediyordur. Ben öyle birisi değilim. Başarısızlık üzerine bir kariyer planı yapacak bir siyasetçi olmadım, olmam da. Elbette ki öyle bir durumda bunun parti içi müzakereleri, kişisel dünyamızdaki müzakereleri olacaktır, olur da. Ama bunu bugünden konuşmanın çok anlamlı olmadığını düşünüyorum. İkinci Erdoğan potansiyeli nedir, anlamış değilim. Neyi kastediyorlar onu da bilmiyorum. Hayatım boyunca demokrat olma iddiasını ortaya koyan ve uygulayan birisiyim. 2019 İstanbul seçimlerinde de gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım iddiasını ortaya koyan ve uygulayan oldum. Hep şeffaflığı vurguladım. Ben CHP’de siyaset yapan birisiyim. Erdoğan’la çok taban tabana zıt bir durum yani.

 

”Erdoğan’la Çok Uyumlu Olduğumuzu Düşünmüyorum”

Hayatımda da hiçbir zaman -mış gibi- yapmadım. Kabul ettiğim şeylere -kabul ettim-, etmediğim şeylere -hayır- derim. Yani bu anlamda Erdoğan’la çok uyumlu olduğumuzu düşünmüyorum.”

 

”Sayın Akşener’le İlişkimiz…”’

“Sayın Akşener’le ilişkimiz; Akşener’in bıraktığı yerde duruyor. Benim için farklı bir durum yok. -Onun bıraktığı yerde duruyor- deyip, ben de o noktada duruyorum. İzliyorum sadece.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.