Ekrem İmamoğlu: Erdoğan’ı Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz

Ekrem İmamoğlu: Erdoğan’ı Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz

İmamoğlu yerel seçim öncesinde Aksaray'da açılışa katıldı.

ABONE OL
28 Şubat 2024 14:42
Ekrem İmamoğlu: Erdoğan’ı Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu  Aksaray’da restorasyonu tamamlanan ‘Bulgur Palas’ açılışında önemli açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’ndan Sert Çıkış: İstanbul’u İhmale Boğdu

”Seçim de yapmayalım o zaman. İstiyor ki her şeyi ona teslim edelim. Neyse biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz merak etmesin” açıklaması yapan İmamoğlu, İstanbul’un AK Parti yönetimi dönemi için, “Yıllarca hükümetle el ele yönettiler, o şımarıklık, o kibir İstanbul’un her köşesini ihmale boğdu”

İmamoğlu’nun açıklamasından başlıklar şu şekilde yer almaktadır:

“Tarihe sahip çıkmak, hele İstanbul gibi kadim bir şehirde çok özenli davranmayı gerektirir. İstanbul’un tarihi ve kültürel mirası yıllar içinde ihmal edildi. Her alanda olduğu gibi İstanbul’un tarihini koruma konusunda da liyakat sorunu vardı. 5 yılda yepyeni bir dönem kazandı. İstanbul mirası ile emin ellerde. İBB Miras organizasyonu ile muazzam işler yapıyoruz. Tarihi alanlara yeni işlevler kazandırarak toplumsal hayata katıyoruz.

Bulgur Palas, bizden önceki yönetimle aramızdaki farkı ortaya koyan çok özel projelerden biri. İstanbul’un kamuya ait tarihi alanları imtiyazlı bir takım vakıf ve derneklere verilirdi. Biz ise tüm İstanbulluların yararlanabileceği hale getiriyoruz. Bu önemli bir zihniyet ve ahlak farkıdır. Tarihe sahip çıkmak lafla olmaz işle olur. Gerekirse bizim yaptıklarımızı kopyalayabilirsiniz.

19 tarihi türbeyi, 588 tarihi mezarı restore ettik. 42 tarihi caminin bakımı yapıyoruz. 943 miras alanını koruma altına aldık. 197 tarihi çeşmeyi suya kavuşturduk. Bizimle dalga geçtiler şimdi aynı projeyi Valilik açıklıyor. Memnun oldum. İstanbul tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşıyor.

” Biz O Sandığı Çok Seviyoruz”

Demokrasiye inancını kaybedenlere 31 Mart’ta sandıkta hatırlatacağız. Biz o sandığı çok seviyoruz. Tabii İstanbul’un 5 yılını 25 yıl ile kıyaslıyorlar. Olsun kıyaslasınlar biz gurur duyuyoruz. 25 yılda bizim yaptığımız kadar metroyu yapamadılar. Daha da yapacağız, o imzayı atmıyorlar. 31 Mart’ta demokrasi dersini alsın, hemen atacak bakın. Hâlâ bizden mi onlardan mı diye bakıyorlar, bir türlü anlayamadılar İstanbul hepimizin.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP