Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu’na Davet Yanıtı

Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu’na Davet Yanıtı

ABONE OL
24 Şubat 2024 15:29
Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu’na Davet Yanıtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerel seçimlere 35 gün kala İstanbul  Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığında yarış bir hayli kızıştı. Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu arasındaki gerilimler ise gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde Sirkeci- Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına davet edildiğini dile getirmişti. Cumhur İttifakı AKP İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı  Murat Kurum ise, Ekrem İmamoğlu’nun açılışa davet edilmediğinin altını çizdi.

Murat Kurum: Tarlada İziniz Yok, Aynaya Dönüp Bakın

” 5 yılda yeni mi aklı başına gelmiş. 5 yıldır hiçbir protokole uymayan ve bu manada İstanbul’un hizmetlerinden mutlu olamayan bir belediye başkanından bahsediyoruz. Bugün kalkmış ne hikmetse yeni bir polemik ve plan peşinde. Oradaki gündemi değiştirme peşinde. Davet edildim, edilmedim. Yani davet edilsen ne olur edilmesen ne olur. Sen 5 yıldır zaten İstanbul’u üzdün, İstanbul için hiçbir yatırımı yapmadın.

Şimdi kalkmış davet edildim, edilmedim siyaseti yapıyorsun. Tarlada iziniz yok, aynaya dönüp bakın. Aynaya dönüp baktığınız da İstanbul’a bir hizmet etmediğinizi göreceksiniz. Böyle polemikler sizi bir yere götürmedi, götürmeyecek. O polemiklerin cevabını da 31 Martta Başkan alacak. Biz metro açılışında milletimizin mutluğuna şahit olacağız. Çünkü orada alın terimiz, emeğimiz, mücadelemiz var. İstanbulluların geleceğine ilişkin bir hayalimiz var. Ve o hayali gerçekleştirmişiz. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle de orada olacağız.Ben dün Altyapı ve Ulaştırma Bakanımızla beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış. Başkan İstanbul’da yaşamadığı için kendi kendine hayali davetler yapıyor”

 

Ekrem İmamoğlu: Pazartesi Oraya Gideceğim 

”Vallahi teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Bakın bu ülkede bazı alışkanlıkları böyle yapa yapa değiştireceğiz. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim kardeşim, benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.