Prozac reçetesiz alınır mı ?

Prozac reçetesiz alınır mı ?

Ülkemizde son yıllarda antidepresan ilaç kullanımı oldukça artış göstermiştir. Yaygın kullanılan ilaçlardan birisi olan prozac reçetesiz alınır mı, nedir ve işe yarar şeklindeki sorularınıza cevap veriyoruz.

ABONE OL
9 Şubat 2024 23:17
Prozac reçetesiz alınır mı ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PROZAC NEDİR?

Prozac (floroksetin) bir antidepresan ilaçtır. Bu ilaç, selektif serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) sınıfına aittir. SSRI’lar, serotonin adı verilen bir nörotransmitterin sinir hücreleri arasındaki iletimini düzenleyerek depresyon ve bazı diğer psikiyatrik durumların tedavisine yardımcı olur.

PROZAC NE İÇİN KULLANILIR ?

Prozac genellikle majör depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu ve bulimia nervoza gibi durumların tedavisinde kullanılır. Ayrıca, premenstrüel disforik bozukluğun (PMDD) belirtilerini hafifletmek için de reçete edilebilir.

Prozac reçetesiz alınır mı ?

Prozac tabletin ne olduğunu ve ne için kullanıldığını yukarıda belirttik. Şimdi sorumuz Prozac reçetesiz alınır mı ? Prozac (floroksetin) gibi antidepresan ilaçlar reçeteli ilaçlardır ve reçetesiz olarak satın alınamazlar. Bu tür ilaçların kullanımı, bir sağlık profesyoneli tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ve uygun bir tedavi planı doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Antidepresan ilaçlar, özellikle yan etkiler, dozaj ayarlamaları ve tedavi sürecinin yönetimi gibi konularda dikkatli bir takip gerektiren ilaçlardır.

PROZAC TABLET 2024 FİYATI NEDİR – NE KADAR ?

Prozac tablet ve benzeri muadil ilaçların 2024 satış fiyatları ;

PROZAC 20 mg 24 kapsül Eşdeğer İlaç Fiyatları

ZEDPREX 20 mg 16 kapsül 92.01 TL
FULSAC 20 mg 16 kapsül 92.01 TL
PROZAC 20 mg 24 kapsül 126.01 TL
DEPREKS 20 mg 24 kapsül 116.52 TL
ZEDPREX 20 mg 24 kapsül 126.01 TL
FULSAC 20 mg 24 kapsül 108.36 TL
PROZAC 20 mg 70 ml likit 92.01 TL

PROZAC TABLET KULLANANLAR YORUMLARI

Her ne kadar internet ortamında, forumlarda bu ilaç hakkında olumlu yorumlar yapılsa dahi her ilaç her bünyede aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle hali hazırda reçetesiz kullanılamayan bu ilacı tavsiye üzerine kullanmayınız. Muhakkak bir uzmana danışmanız gerekmektedir. Antidepresan grubu ilaçlar ağrı kesici gibi anlık kullanılabilecek ilaçalr grubunda olmayıp negatif etkiler de ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenlerle prozac kullananlar başlığında öneriler yer almaktadır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.