Bahçeli’nin emekliye ‘seyyanen zam’ çağrısına cevap gecikmedi

Bahçeli’nin emekliye ‘seyyanen zam’ çağrısına cevap gecikmedi

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emekliye seyyanen zam talebiyle ilgili olarak bütçe imkanları konusunda dengenin olduğunun altını çizerek, “Mümkündür. Bu manada çalışanlarımızın özellikle enflasyona ezdirilmemesi, özlük haklarının artırılması noktasında çabamız olacaktır.” dedi.

ABONE OL
12 Temmuz 2023 23:42
Bahçeli’nin emekliye ‘seyyanen zam’ çağrısına cevap gecikmedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emekliye seyyanen zam talebiyle ilgili olarak bütçe imkanları konusunda dengenin olduğunun altını çizerek, “Mümkündür. Bu manada çalışanlarımızın özellikle enflasyona ezdirilmemesi, özlük haklarının artırılması noktasında çabamız olacaktır.” dedi.Memur ve emekliye zam görüşmeleri dün başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise görüşmelerden önce yaptığı açıklamada yüzde 25’lik maaş artışının makul ve yeterli bulunmadığını belirtti.Buna göre Bahçeli, 8077 liralık seyyanen zam yapılmasını ve bu zammın kök ücrete ve emekli maaşlarına yansıtılmasını istedi. Meclis’teki görüşmeler ise ‘teknik gerekçeyle’ bugüne ertelenmişti.

 

Devlet Bahçeli’den emeklilere yönelik ‘seyyanen zam’ çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emeklilere verilen yüzde 25’lik maaş artışının makul ve yeterli bulunmadığını belirterek, “Açık ve samimi teklifimiz, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılmasıdır.” dedi.MHP lideri Bahçeli’nin çağrısının ardından konuyla ilgili bir açıklama da AKP’den geldi.Buna göre, AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Habertürk TV’ye katılarak Devlet Bahçeli’nin çağrısına ilişkin “Mümkündür, bu manada çalışanlarımızın özellikle enflasyona ezdirilmemesi, özlük haklarının artırılması noktasında çabamız olacaktır. Ancak bütçe imkanları dediğimiz denge var” ifadelerini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.