Döner Sermaye İşletmesinde usta öğretici çalıştırılabilir mi?

Döner Sermaye İşletmesinde usta öğretici çalıştırılabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesinde usta öğretici çalıştırılıp-çalıştırılamayacağı, çalıştırılması halinde ücretinin nasıl ödeneceğine ilişkin görüş yazısı yayımladı.

ABONE OL
22 Şubat 2024 15:05
Döner Sermaye İşletmesinde usta öğretici çalıştırılabilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bildiğiniz gibi usta öğreticilerin atanma ve istihdam ilişkisinin usul ve esasları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların uzman ve usta öğreticiler sözleşmesi veya bu bilgilere dayanılarak eğitime devam etme talimatı ile düzenlenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 10.10.2022 tarih ve 60449077 sayılı görüş yazısında; “Yönetmeliğin 1. maddesinde;” 47. Sayılı Milli Eğitim Kanununun 47. maddesine göre; 1739 sayılı Kanuna göre geçici veya ek öğretmenlik görevi alan tecrübeli ve usta öğretmenler hakkında bu Yönetmelik hükümleri uygulanır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, ayrıca sürekli eğitim kurs ve seminerlerinde.” Bu nedenle ihtiyat fonu ile uğraşan bir şirket adına eğitici eğitici görevlendirilmesi mümkün değildir.” açıklamalar yer almaktadır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.